Metody na podniesienie biustu bez operacji

Piękny biust to atrybut kobiecości. Niestety z czasem piersi tracą jędrność i stopniowo ulegają opadaniu. Powody mogą być różne, począwszy od starzenia się, aż po zmianę wagi. Intensywnie odchudzanie bądź też przybranie na wadze w krótkim czasie może sprawić, że biust opadnie i straci swą pierwotną jędrność. Na szczęście można poprawić wygląd biustu zabiegami wykonywanymi w salonach kosmetycznych bez uciekania się do inwazyjnych operacji. Jakie są zatem najpopularniejsze sposoby na powiększanie biustu bez operacji?

Podniesienie i powiększenie biustu

Coraz popularniejsze stają się zabiegi wykorzystujące ostrzykiwanie biustu substancjami aktywnymi. Stanowią zamiennik inwazyjnych operacji i implantów, są praktycznie bezbolesne i dają naturalniejsze efekty. Stosuje się je w celu wymodelowania wyglądu biustu, ujędrnienia i podniesienia go. Warty zaznaczenia jest fakt, że przy ostrzykiwaniu nie jest potrzebna rekonwalescencja, zbędne są także opatrunki i szwy – bezpośrednio po wyjściu z gabinetu można wrócić do swoich codziennych zadań. Efekty natomiast widoczne są do tygodnia, jednak nie są tak trwałe, jak po operacji plastycznej.

Macrolane

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Macrolane to rozwiązanie zdobywające coraz większą popularność, ale i dość kosztowne. Ceny zaczynają się bowiem od 9500 zł.

Macrolane to wypełniacz przeznaczony do wstrzyknięcia w biust stworzony na bazie przezroczystego żelu. Zawiera on kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Warto zaznaczyć, że kwas to substancja naturalnie występująca w ludzkiej skórze. Zobacz, w na czym polega powiększanie kwasem.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym i polega na wstrzyknięciu pod każdą pierś preparatu. Wszystko trwa dosłownie chwilę, a efekty widoczne są niemal natychmiast. Piersi delikatnie się powiększają, odzyskują jędrność i ładny kształt, a także unoszą się. Warto zaznaczyć, że po zabiegu nie trzeba nosić żadnych medycznych ubrań i od razu można wrócić do codziennych zajęć, ciesząc się piękniejszym biustem. Jedynym widocznym skutkiem pozabiegowym jest zaczerwienienie i niewielki obrzęk, które ustępują już po tygodniu/dwóch.

Efekty zabiegu z użyciem preparatu Macrolane utrzymują się około dwóch lat. Po tym czasie kwas hialuronowy zostaje stopniowo wchłaniany. W miarę potrzeby zabieg można powtarzać, dodając odpowiednią ilość wypełniacza dla pożądanego efektu.

Aquafilling

Poza preparatami z kwasem hialuronowym, można także zdecydować się na zabieg wstrzykiwania w piersi substancji na bazie soli fizjologicznej, czyli Aquafilling. W przypadku tej opcji na efekty trzeba poczekać jedno nieco dłużej, niż w przypadku Macrolane, bo pojawiają się one dopiero po 7 dniach. Także tutaj nie ma mowy o bolesnej rekonwalescencji – do swoich obowiązków można wrócić od razu po wyjściu z gabinetu. Efekt zabiegu, czyli naturalnie wyglądające, uniesione i pełniejsze piersi, utrzymuje się około pięciu lat. Ceny w przypadku tej opcji zaczynają się od 5500 zł.

Ultradźwięki

Biust można unieść także za pomocą nieinwazyjnego liftingu, wykonywanego za pomocą ultradźwięków. Umożliwia on podniesienie biustu bez operacji o około 2 centymetry, co stanowczo wystarczy dla znacznej poprawy ich wyglądu. Metoda ta najbardziej polecana jest paniom, u których opadnięcie biustu związane jest z wiotczeniem i rozciągnięciem skóry. Specjalnie dobrana fala ultradźwiękowa zadziała na głębsze warstwy skóry i powięzi podskórne, odpowiedzialne za utrzymanie gruczołu piersiowego, dzięki czemu biust unosi się, a skóra staje się nawilżona i gładka. Efekty ukazują się stopniowo do 90 dni i utrzymują około roku. Cena zabiegu to około 120 zł, więc to najtańsza opcja na powiększanie biustu bez operacji.

W dzisiejszych czasach uniesienie i wypełnienie piersi nie wiąże się jedynie z bolesną operacją. Istnieje wiele alternatyw dla skalpela, które nie niosą za sobą ryzyka powikłań, bólu czy nieestetycznych blizn. Jedyny ich mankament polega na tym, że nie dają efektów raz na zawsze – każdy z zabiegów trzeba co pewien czas powtarzać, aby w pełni cieszyć się pięknym i kształtnym biustem. Warto jednak wiedzieć, w czym można wybierać, decydując się na poprawę wyglądu piersi.

Co oprócz zabiegów?

Do innych skutecznych metod powiększenia biustu zaliczają się: masaże oraz kremy ujędrniające (np. Frashe). Podejmując decyzję warto je również rozważyć.

Bibliografia:

1. Wieczorkowska M., Medykalizacja wyglądu – nowy wymiar zdrowego ciała, 2015
2. Sarwer D.B., LaRossa D., Bartlett S.P., Low D.W., Bucky L.P., Whitaker L.A., Body image concerns of breast augmentation patients, 2003

3.8/5 - (6 votes)

5 komentarzy

  • Operacja to jednak operacja, najszybszy i najbardziej efektywny sposób. Może i boli, ale to nie jest nie do wytrzymania. Po za tym po 2 mieisącach już wszystko się goi.

  • Powiem szczerze , że nie słyszałam nigdy o takiej metodzie podniesienia biustu jak ultradźwięki . Operacji plastycznych się boję, do tej pory stosowałam tylko kremy powiększające do biustu .

  • Ultradźwięki sa super bo to nic nie boli a komórki się obkurczają i wtedy biust się jakby podnosi przez co wygląda dużo dużo lepiej to jest ekstra byłam już na jednej sesji 🙂

  • Kurcze a skad wziac kase na takie operacje…

  • Vanilia, a jakie kremy powiększające do biustu stosowałaś? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.