Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszych tkanek, którego ilość w skórze wraz z wiekiem spada. Jednak poza widocznymi możliwościami jego stosowania w celu uzyskania odmłodzenia skóry, może on być również wykorzystany jako wypełniacz do powiększenia i poprawienia kształtu piersi.

Jego niewątpliwą zaletą jest niski poziom inwazyjności. Jest to zabieg, który dedykowany jest kobietom, które nie posiadają jeszcze całkowicie sprecyzowanych oczekiwań co do wyglądu swojego biustu. Tutaj efekt może być osiągany stopniowo. Kwas hialuronowy daje możliwość wstrzykiwania w skórę dość dużych ilości, mogą z niego korzystać również kobiety, które w przyszłości planują potomstwo, oraz te które z różnych przyczyn obawiają się znieczulenia ogólnego w czasie operacji. Dodatkowo nie powoduje on odczynów alergicznych. Jest bezpieczny, a efekty niepożądane ograniczone do minimum.

Macrolane a powiększanie biustu

Macrolane to nazwa zabiegu, który wykorzystuje żel kwasu hialuronowego, w jednym z dwóch dostępnych na rynku stężeń. Powiększanie biustu, dzięki tej metodzie jest możliwe nawet do dwóch rozmiarów. Możemy również zniwelować asymetrię, poprawić kształt czy podnieść owal opadających piersi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z zastosowaniem metody wprowadzania kwasu hialuronowego –Macrolane pochłania około 40 minut. Specjalista w pierwszej kolejności dokonuje dokładnego oczyszczenia skóry. Pod pachami wykonywane są maleńkie, 3 milimetrowe nacięcia, za pośrednictwem których wprowadza się kaniulę, przez którą tłoczony jest żel. Standardowo do jednej piesi wprowadza się 100-150 ml żelu. Następnie piersi są w odpowiedni sposób masowane aby równomiernie rozprowadzić preparat i uniknąć powstania grudek. Pacjentka może wrócić do codziennych aktywności na drugi dzień. Pojawiające się niewielkie dolegliwości bólowe nie stanowią takiego dyskomfortu jak w przypadku operacji plastycznej.

Po upływie kilkudziesięciu dni nacięcia przestają być widoczne. Zabieg powinien zostać wykonany w warunkach sali operacyjnej, w znieczuleniu miejscowym, przez lekarza- specjalistę posiadającego doświadczenie i wszelkie niezbędne certyfikaty. Zobacz, jak szybko można ujędrnić piersi – czytaj artykuł.

Zalecenia po zabiegu

 • przez mniej więcej tydzień noszenie uciskowego opatrunku, lub ciasnego ubrania,
 • unikanie wysiłku fizycznego przez mniej więcej tydzień,
 • unikanie kładzenia się i spania na okolicy zabiegowej przez okres mniej więcej 5 dni,
 • unikanie sauny, gorących kąpieli i wysokich temperatur przez około 2 tygodnie.

Przeciwwskazania do powiększania biustu z zastosowaniem kwasu hialuronowego

 • choroby wątroby oraz nerek,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przewlekłe infekcje,
 • zaburzenia procesu krzepnięcia krwi,
 • osobnicza nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • wykrycie we wstępnym badaniu zmian w obrębie piersi mogących sugerować nowotwór.

Skutki uboczne

Pacjentki mogą odczuwać niewielki, ból, najczęściej występuje również obrzęk, zasinienie oraz napięcie skóry, które utrzymują się przez mniej więcej 3 dni.

Cena zabiegu Macrolane

Koszt przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi z zastosowaniem żelu kwasu hialuronowego rozpoczyna się od około 7 tys. Złotych. Zależnie od lokalizacji, wybranej kliniki i lekarza oraz ilości zużytego preparatu może sięgać około 10 tysięcy. Za dopełnienie 10 ml zapłacimy kilkaset złotych.

Jak często zabieg należy powtarzać?

Jest to kwestia dość indywidualna. Najczęściej rezultat utrzymuje się od 18 do 30 miesięcy. Lekarze sugerują dostrzykiwanie małych ilości żelu raz na kilka miesięcy.

Alternatywy

Zabieg powiększający biust kwasem hialuronowym nie należy do najtańszych. Jeśli zależy nam na cenie, warto najpierw sprawdzić metody tradycyjne – kremy ujędrniające (np. Frashe) czy masaże, a dopiero później rozważać powyższy zabieg.

Bibliografia:

1. Stanek J., Wochner M., Current and Future ‘Body-sculpting’ Cosmetics, 2015
2. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. I, 2002
3. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. II, 2002

3.5/5 - (2 votes)

6 komentarzy

 • Czyli to boli tak? to niedorbze chyba nie ma co się tak aż poświęcaj 🙂

 • Ja też nie moge zabiegu stosowac, w ogole kwas hialuronowy jest nie dla mnie. ALe bylam na masazu prozniowo wibracyjnym ostatnio, polecam 😀

 • Super że tak opisujecie wszystko dokładnie dzieki temu nie ma żadnych wątpliwości ale zawsze warto też kosmetologa zapytać

 • Ja mam niestety problemy z krzepnięciem krwi, także u mnie ten zabieg odpada 🙁 Ale stosuje Frashe i jeszcze jeden krem na ujędrnienie piersi i też jestem zadowolona .

 • Kurcze troche mnie to przerazilo wiec moze jednak na razie zostane przy masazach w sumie nie jest tak zle wiadomo ze kazda kobieta by chciala wygladac jak modelka ale niestety tak latwo nie ma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.